КОМПЛЕКСНІ ПАМ'ЯТКИ ПРИРОДИ

СОЛОДКИЙ ЛИМАН
Урочище Солодкий лиман з 1972 року оголошений пам`ятником природи. Його площа становить 25 гектар. Територія наповнена прісними і солонуватими озерами, багатою рослинністю, безліччю різних звірів. Свою назву урочище отримало завдяки воді, що в деяких озерах найбільш прісна. Солоність води в лиманах становить від 4 до 6 г / л. Саме тут, на Бердянській косі і в довколишніх містах, в літній сезон місто і його околиці перетворюються на галасливий курорт з численними відвідувачами і туристами. Солодкий лиман є унікальним місцем зі своєю особливою екологією і світом. Поруч розташовуються лікувальні грязі, які наповнені хлоридом натрію і великою кількістю сульфатів. Від такого складу вода тут має злегка сіруватий колір. 






ПАРК ІМЕНІ П.П.ШМІДТА


Сьогодні Парк Шмідта площею 3,5 га охороняється як пам'ятник садово-паркового мистецтва місцевого значення. До недавнього часу в парку росло близько 70 видів декоративних дерев і чагарників.
Парк став домівкою для багатьох видів птахів: шпаків, іволг, диких голубів, синиць, зябликів, граків, трясогузок, дроздів, дятлів, сорок.
Ясень, айлант, біла акація, софора та інші види виділяють в атмосферу велику кількість фітонцидів, які очищають повітря від хвороботворних бактерій.
Клени, ясени створюють хороший заслін від шуму, що дуже важливо для міста з великою кількістю транспорту і розважальних закладів.
Тополя сріблястий, в'яз, каркас прекрасні біопилесоси, які очищають повітря від пилу. Рослинність парку викликає позитивні емоції, і прогулянки в ньому є прекрасною естетотерапіі.







 ОСТРІВ МАЛИЙ ДЗЕНДЗИК

Займає площу в 36га. Піщано-черепашковий острів розташований в акваторії Бердянської затоки паралельно Бердянській косі з півночі на південь на відстані 500-600 м від коси. Рослинний покрив: очерет, спаржа, морська гірчиця, солончакова айстра та ін. Місце гніздування сріблястого мартина, баклана великого, крячка річкового.
На острові Малий Дзендзик  спостерігається чіткий розподіл території між різними видами птахів:
• східна частина заселена субколоніями баклана великого;
•  західна частина з заростями очерету, катрану, спаржі – колонією мартина сріблястого ,в теплі зими цей вид мартинів залишається в затоці,  харчуючись на звалищах різними відходами;
• північна частина, яка позбавлена рослинного  покрову – колонією крячки річної


ОСТРІВ ВЕЛИКИЙ ДЗЕНДЗИК

Піщано-черепашковий острів розташований 500 м на південний захід в акваторії Бердянської затоки. Багато років зв’язок острова з косою підтримувався через пересип. Тут росте очерет, клубнеочерет, полин морський та піщаний, колосняк чорноморський. На острові сприятливі умови для гніздування навколоводних птахів.
Територія Бердянської  коси має важливе значення для охорони та збереження  рідкісної орнітофауни, яка занесена до Червоної книги України.
Бердянська затока – це одна з небагатьох акваторій, яка населена різними породами риб, особливо бичками. Цьому сприяла заборонена зона морського порту, яка була для риб своєрідним заказником.




Комментариев нет:

Отправить комментарий